
1) Як працюватимемо та відпочиватимемо у червні?
У червні українці мали б мати подовжені вихідні з 7 по 9 червня (Трійця), а також з 28 по 30 червня (День Конституції). Але через війну працівники працюватимуть у ці дні з оплатою праці, як у звичайний (несвятковий) робочий день.
Порядок розрахунку норми тривалості робочого часу на підприємстві у 2025 році можна переглянути тут >>>
2) Чи треба індексувати зарплату у червні 2025 року?
У червні для тих, хто обрав базовий місяць - грудень 2024 слід індексувати вдруге. Тим, хто дослухався порад Мінсоцполітики і базовим місяцем вважає січень 2025, індексувати зарплату в червні ще не потрібно. Розповімо у цій статті про обидва варіанти, а рішення – за вами.
3) Вже з 1 червня 2025 року – нові ліміти на карткові перекази
Ліміт на вихідні перекази для клієнтів «середнього» та «низького» ризику за відсутності документального підтвердження з 1 червня буде знижено зі 150 до 100 тис. грн на місяць. Для клієнтів «високого» рівня ризику він залишається незмінним – до 50 тис. грн/міс. Зокрема, ПриватБанк вже попередив про зменшення ліміту на перекази з 1 червня.
4) До 1 червня слід подати Звіт про відповідність резидента Дія Сіті
Всі резиденти Дія Сіті, які набули статусу у 2024 році (навіть до 17.02.2024 – дати набрання чинності Постановою №63), мають подати річний Звіт до 01.06.2025 (включно). Як його заповнити, куди та як подавати, чи треба додавати до Звіту якісь документи та як його перевіряє Мінцифри - читайте у цій статті.
5) Техогляд авто у 2025 році: що зміниться і як зросте вартість з 1 червня?
У червні 2025 року в Україні змінюються правила проведення обов’язкового технічного контролю транспортних засобів. Також підвищуються ціни за проходження техогляду. Докладніше - у новині.
6) З 1 червня Дія запустить мультишеринг документів
Банки, фінустанови та інші СГ зможуть отримувати весь пакет потрібних документів від клієнта. Без ксерокопій, файлів та помилок у паперах. Саме так з 1 червня працюватиме новий сервіс для бізнесу — мультишеринг документів у Дії. Також про це читайте тут.
7) Мобілізація ВПО: чи зміниться щось з 1 червня?
У тому, що стосується обов’язків громадян, ВПО нічим не відрізняються від інших. Тобто вони теж мають перебувати на військовому обліку і так само підлягають мобілізації. Інша річ, що їх важче знайти. Особливо якщо вони не стають на облік. Докладніше про це - у статті від редакції (для передплатників).
8) Яким буде тариф на світло з 1 червня 2025 року для населення?
Кабінет Міністрів ухвалив постанову, згідно з якою українці продовжать сплачувати за електроенергію за тарифом 4,32 грн/кіловат-година. Це рішення діятиме до кінця жовтня 2025 року. Тож з 1 червня тариф залишається незмінним.
9) З 1 червня буде оновлено правила проставлення апостиля
МЗС, МВС, МОН, Мінфін та Мін’юст України спільним наказом від 06.05.2025 №223/309/687/234/1217/5 внесли зміни до Правил проставлення апостиля на офіційних документах, призначених для використання за кордоном.
10) З 3 червня митників зобов'язали носити бодікамери
Викладено у новій редакції Порядок здійснення фото-, відеофіксації митних та інших формальностей, які проводяться контролюючими органами. Згідно з ним бодікамери стають невід’ємним інструментом у роботі митників під час здійснення службових повноважень та проведення фізичних оглядів товарів в усіх пунктах пропуску, що забезпечені відповідним обладнанням.
11) До 5 червня всім обмежено придатним потрібно повторно пройти ВЛК!
Обмежено придатним військовозобов'язаним українцям до 5 червня потрібно повторно пройти ВЛК. Це можна зробити кількома способами. Цей обовʼязок для тих, хто до 4 травня 2024 року отримав рішення про обмежену придатність до військової служби.
12) Закінчення економічного безвізу з ЄС: що буде після 5 червня?
За оцінками експертів, припинення дії нинішнього торговельного режиму, яке має статися після 5 червня, і повернення до умов, що діяли до 2022, може коштувати «мінус» 3,3 млрд євро експорту та спричинити скорочення зростання ВВП на 2,5%. Зокрема, Польща з 5 червня скасовує європейський механізм автономних торговельних заходів, який дає змогу безмитного імпорту товарів з України.
13) Коли реєструвати податкові накладні у червні 2025 року?
Нагадуємо, що 5 та 18 червня будуть граничними днями для реєстрації ПН та РК за І та ІІ половину травня 2025 року. У ці дати протягом усього дня можна буде реєструвати ПН/РК.
14) Річна фінансова звітність підлягає оприлюдненню разом з аудиторським звітом до 10 червня
Платники податку на прибуток, які відповідно до Закону про бухоблік зобов’язані оприлюднювати річну фінансову звітність та річну консолідовану фінансову звітність разом з аудиторським звітом, подають контролюючому органу річну фінансову звітність, яка підлягає оприлюдненню разом з аудиторським звітом у строк не пізніше 10 червня року, наступного за звітним. Звітність подається двома кроками:
- річна фінансова звітність у форматі XML за допомогою режиму «Введення звітності»;
- аудиторський звіт разом із єдиним супровідним листом у форматі pdf (обмеження 5 МБ) за допомогою режиму «Листування з ДПС».
15) Для переходу на спрощену систему з III кварталу подайте заяву до 16 червня
Перейти зі загальної системи оподаткування на спрощену можна з будь-якого кварталу, але тільки один раз протягом календарного року. Щоб перейти на «спрощенку» з III кварталу 2025 року, потрібно подати до ДПС заяву про перехід на спрощену систему оподаткування та розрахунок доходу за попередній календарний рік до 16 червня 2025 року.
16) До 18 червня слід отримати дозвіл на розміщення зовнішньої реклами
За даними ДРС, до 18 червня суб'єкти господарювання для подальшого провадження діяльності з розміщення зовнішньої реклами повинні отримати відповідні дозволи у затвердженому порядку.
17) У червні вперше застосовуємо нову форму декларації з акцизу
Першим звітним періодом для розрахунку гарантованого ПЗ з акцизу є травень 2025 року, декларацію з акцизу за який будемо подавати до 20 червня 2025 року включно. Відповідно й всі інші платники акцизу повинні будуть звітувати по-новому також за травень.
18) Відмовитися від «спрощенки» можна до 20 червня
Заява про відмову від спрощеної системи оподаткування підприємцями - платниками ЄП подається до територіального органу ДПС за місцем податкової адреси платника податків – фізичної особи не пізніше ніж за 10 к. дн. до початку нового календарного кварталу (року). Отже, щоб відмовитися від спрощеної системи оподаткування з III кварталу 2025 р., необхідно до 20 червня 2025 року подати заяву.
19) 20 червня – останній день подання податкової звітності за травень
П'ятниця, 20 червня, є граничним терміном для подання звітності за травень до ДПС. Але виконати свій обов'язок можна й після війни, якщо поки що немає такої можливості.
20) З 20 червня - зміни щодо позапланових перевірок у ветеринарній сфері
Передбачено, що позапланові заходи державного нагляду (контролю) за додержанням субʼєктами господарювання вимог:
- Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з ветеринарної практики,
- Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва ветеринарних препаратів протягом періоду воєнного стану
здійснюються за рішенням Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.
21) Відомості про автотранспорт до ТЦК потрібно подати до 20 червня
До 20 червня 2025 року слід подати до ТЦК дані про належний вам автотранспорт. Але цей обов’язок стосується лише юросіб! І не забувайте: подавати дані до ТЦК про автотранспорт юрособи повинні двічі на рік – до 20 червня та 20 грудня. Інструкцію зі заповнення і подання дивіться тут.
22) 30 червня – граничний термін сплати окремих податків
30 червня є граничним терміном сплати податкових зобов’язань платниками податків за травень 2025 року. Але ті, хто поки що не має можливості сплатити податки та підтвердили це, зможуть сплатити після закінчення війни.
23) Як отримати документальне підтвердження продовження строку інвалідності у 2025 році?
Строк інвалідності для тих, хто мав проходити повторний огляд з 1 січня 2025 року, але не пройшов його своєчасно, автоматично продовжено до 30 червня. МОЗ розʼяснило, як отримати документальне підтвердження, тут.
24) До липня ДПС надішле ППР щодо сплати податку на нерухомість за 2024 рік
До 1 липня п. р. кожен, хто має сплатити податок на нерухомість, отримає відповідне ППР з чіткими розрахунками або в Е-кабінет, або рекомендованим листом. Аби не отримати штраф, сплачуйте цей податок вчасно! З моменту отримання ППР на це є 60 днів.
25) Незабаром у Дії зʼявиться ШІ-агент: що зміниться?
У червні 2025 року стартує бета-тест штучного інтелекту в Дії. ШІ-асистент допомагатиме знаходити послуги, довідки, найближчий ЦНАП – і скоро спілкуватиметься голосом