• Посилання скопійовано

Алгоритм укладення колдоговору: деталі від ПФУ

Роботодавець повідомляє письмово представника трудового колективу (профспілку) про бажання розпочати колективні переговори. Представник ставить підпис про ознайомлення. Протягом 7 днів після вручення повідомлення друга сторона повинна почати переговори

Алгоритм укладення колдоговору: деталі від ПФУ

Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області розповідає, що у ст. 10 Закону №3356-XII «Про колективні договори та угоди» регламентовано відповідні кроки щодо укладення колективного договору.

1. Повідомлення про початок переговорів:

Роботодавець повідомляє письмово представника трудового колективу (профспілку) про бажання розпочати колективні переговори. Представник ставить підпис про ознайомлення. Якщо на підприємстві немає профспілки та не обрано іншого представника трудового колективу, то повідомлення можна розмістити на дошці оголошень. У такому разі трудовий колектив обирає представника на загальних зборах трудового колективу та покладає на нього обовʼязок із ведення переговорів. Представник трудового колективу має письмово сповістити роботодавця про бажання розпочати переговори, коли саме від колективу йде ініціатива щодо колдоговірних переговорів.

Протягом 7 днів після вручення повідомлення друга сторона повинна почати переговори.

Порядок ведення переговорів з питань розробки, укладення або внесення змін до колективного договору, угоди визначається сторонами і оформляється відповідним протоколом.

2. Створюємо робочу комісію для колективних переговорів та підготовки проєкту колдоговору. Сторони визначають, хто має увійти до комісії. Роботодавець, після одержання пропозицій від трудового колективу, видає відповідний наказ, де наведено повний склад робочої комісії.

3. Робоча комісія проводить переговори, розробляє проєкт колективного договору і приймає рішення, яке оформляється відповідним протоколом.

4. Трудовий колектив ознайомлюється з проєктом колдоговору. Для цього ухвалений робочою групою проєкт передають (вивішують на дошці оголошень) для ознайомлення.

5. Проєкт колдоговору виносять на розгляд загальних зборів (конференції) трудового колективу. Під час зборів оформлюють протокол такого засідання, у якому фіксують затвердження колдоговору.

Якщо збори (конференція) трудового колективу відхилили проєкт колдоговору або окремі його положення, сторонам потрібно відновити перемовини. На вирішення даного питання законодавством передбачено 10 календарних днів. Після цього проєкт колдоговору знову треба винести на розгляд зборів (конференції) трудового колективу.

6. Схвалений колдоговір передають уповноваженим представникам сторін для підписання. На це передбачено 5 календарних днів.

7. Колдоговір реєструють у місцевому органі виконавчої влади або органі місцевого самоврядування.

Згідно з п. 2 Порядку повідомної реєстрації галузевих (міжгалузевих) і територіальних угод, колективних договорів, затвердженого постановою КМУ від 13.02.2013 №115, сторони колдоговору подають на повідомну реєстрацію примірник договору разом із додатками та супровідним листом у вигляді оригіналу паперового документа з прошитими і пронумерованими сторінками, або у вигляді оригіналу електронного документа з пов’язаними з ним кваліфікованими електронними підписами, або у вигляді електронної копії оригіналу паперового документа (фотокопії), засвідченої кваліфікованою електронною печаткою.

Джерело: Пенсійний фонд України

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Трудові відносини»

OSZAR »